Све вести на сајту

Као и целокупна јавност у Србији изузетно смо потресени трагедијом која се десила обрушавањем надстрешнице железничке станице у Новом Саду. Овим путем најпре желимо да изјавимо најдубље саучешће породицама и пријатељима настрадалих. Како би се спречиле сличне трагедије у будућности, апелујемо на неопходност поштовања прописаних техничких норми и правила грађевинске струке. Тиме се, између осталог, обезбеђује независан рад грађевинских инжењера у свим фазама пројектовања, грађења, реконструкција и надзора, без спољних притисака, што је нажалост, врло честа појава у пракси. Свесни немара када је у питању третман постојећих грађевинских објеката, указујемо на законом прописану обавезу власника и инвеститора за редовним спровођењем прегледа и одржавањем конструкција у складу са важећим правилницима. Ово је посебно важно спроводити код објеката где је предвиђено окупљање великог броја људи. Грађевински факултет Универзитета у Београду стоји на располагању да својим стручним и научним ресурсима помогне објективном утврђивању узрока ове трагедије.

05-11-24
Остале вести

Позивамо све ГРАЂЕВИНСКЕ И ГЕОДЕТСКЕ ИНЖЕЊЕРЕ који су дипломирали 1974. године на Грађевинском факултету у Београду, да се пријаве Факултету ради доделе ЗЛАТНЕ ДИПЛОМЕ.

Такође се позивају ГРАЂЕВИНСКИ И ГЕОДЕТСКИ ИНЖЕЊЕРИ који су уписали Грађевински факултет у Београду школске 1974/75. године, да се јаве Факултету ради евидентирања за доделу ЗЛАТНИХ ИНДЕКСА.

Додела ЗЛАТНИХ ДИПЛОМА и ЗЛАТНИХ ИНДЕКСА обавиће се у оквиру прославе Дана Факултета у четвртак, 05. децембра 2024. године, у 13,00 часова у Свечаној сали Грађевинског факултета, Булевар краља Александра 73, први спрат, сала 148.

Пријаве се подносе до 15.11.2024. године у ДЕКАНАТУ Грађевинског факултета, Београд, Булевар краља Александра 73/I, соба 147, или на број телефона
 011/3370-102 и 011/3218-553.

    

01-11-24
Остале вести

Свима нам се десило да нам понекада промакне неки детаљ или да имамо проблем да одржимо концентрацију, посебно када имамо само пар дана до испита.  Који су то фактори који утичу на наш фокус? Понекада је довољно уклонити само узроке наше лоше концентрације али да ли лош фокус може бити само симптом неког озбиљнијег стања? Можда најважније на тему фокуса је питање да ли га можемо побољшати? Да ли је фокус "мишић" и да ли правим вежбама и техникама може постати јачи?

У среду 30. октобра у 15 часова на новој Зум кафици разговараће се са Маријом Живковић. Питања можете поставити у пријавном формулару.

Пријаве путем линка.

Марија Живковић је психолошкиња и психотерапеуткиња. Некада давно је студије психологије уписала у Београду а пост-дипломске и специјалистичке студије завршила у Лондону. Такође, некада давно радила је као консултант у агенцији за људске ресурсе и стручни сарадник за учење и развој у банци. Последњих година развија своју психотерапијску праксу, похађа нову терапијску едукацију и једна је од ауторки подкаста "Психолошкиње".
Дружење је намењено студентима свих факултета у саставу Универзитета у Београду на свим нивоима студија и онима који су завршили студије у последњих годину дана.

 

„Зум кафица – 45 минута са … “ представља онлајн формат програма каријерног вођења и саветовања младих, који смо развили у Центру за развој каријере и саветовање студената Универзитета у Београду, у жељи да останемо доступни (и на даљину) својим старим и новим корисницима.


28-10-24
Остале вести

Компанија Делта Холдинг, у сарадњи са Грађевинским факултетом Универзитета у Београду, позива студенте на презентацију програма Млади Лидери, за који је конкурс отворен до 3.11.2024. Презентација ће се одржати 31.10. у 14ч у Сали 141. Позивају се све заинтересовани студенти да искористе прилику да се упознају са програмом, и из прве руке чују утиске својих колега, који тренутно похађају програм, и оних који су га већ прошли и задржали се након истог у компанији.


25-10-24
Остале вести

Др Michael Milligan CEO ABET-a одржаће ABET презентацију за професоре и студенте Техничких факултета Београдског универзитета, 31.10. од 10.00 до 11.45ч, у Свечаној Сали Грађевинског Факултета. ABET презентација представља пред-конференцијски догађај WBELF форума на којем учетвује 65 декана техничких факултета из нашег региона (Србија, Црна Гора, Северна Македонија, Босна и Херцеговина, и Албанија).

Улаз на АБЕТ презентацију је слободан за све студенте и професоре.

Агенда

25-10-24
Остале вести

На иницијативу и позив в.д. директора ЈП „Путеви Србије“ Зорана Дробњака 22.10.2024. године реализована је стручна посета студената Грађевинског факултета МАС Модула за путеве, железнице и аеродроме и Модула за грађевинску геотехнику, градилишту аутопута Е-763, деоница Прељина-Пожега, у пратњи својих наставника и сарадника. Посета је започела у кампу извођача радова, кинеске компаније „CCCC“, презентацијом пројекта изградње аутопута Е–763 и кратком дискусијом, након чега се кренуло у теренски обилазак деонице, на којој је пројектовано и готово у потпуности изведено 35 мостова, као и два тунела „Лаз“ и „Муњино Брдо“, оба дужине преко 2.5 км. Овом приликом се искрено захваљујемо ЈП „Путеви Србије“ на позиву и комплетној организацији, као и представницима извођача и стручног надзора на давању свих корисних информација. Радујемо се наредној посети у децембру!

 

 

24-10-24
Остале вести

Списак евидентираних листа кандидата за чланове Студентског парламента Универзитета у Београду - Грађевинског факултета можете да погледате овде.

23-10-24
Остале вести

Позивају се студенти за ангажовање на позицији научних комуникатора у Палати науке.

Палата науке - Задужбина Миодрага Костића је прва установа у Србији и региону која обједињује истраживање и популаризацију науке, основана са циљем да обогати културни пејзаж региона пружањем иновативних искустава која спајају образовање и забаву. Отварање Палате науке планирано је за средину децембра 2024. године.

Више о садржајима Палате науке можете видети на сајту и у промотивном видеу.

Истраживање науке биће представљено и промовисано кроз рад 20 истраживачких центара развијених у сарадњи са ЕТФ-ом у Београду и РТС-ом.
Уз то, посетиоцима ће бити доступна стална поставка са 30 интерактивних експоната који обухватају теме Човек, Земља, Технологија и Свемир. Поред сталне поставке у Палати науке одржаваће се и гостујуће изложбе. Још један од садржаја које посебно истичемо је и Планетаријум, у којем ће посетиоци моћи да уживају у пројекцијама од 360°.

Заинтересовани кандидати могу се пријавити попуњавањем упитника доступног на линку.
Рок за пријаву је 05. новембар 2024. године

Студенти који би били ангажовани као научни комуникатори могу да очекују
следеће:

 1.  радно време од 4ч дневно, што омогућава флексибилност уз обавезе на факултету. Радни дани су од уторка до недеље, понедељком је затворено за посету
 2.  позиција је плаћена
 3.  документација за припрему (текстови о поставкама и интерактивним експонатима, научно истраживачким центрима и сл)
 4.  искуство рада у динамичном и инспиративном окружењу које спаја науку и популаризацију науке

Пожељно је да научни комуникатори имају следеће вештине и особине:

 1.  Јасна и ефикасна комуникација - Способност да се сложене научне теме објасне на једноставан и занимљив начин широкој публици, укључујући децу и особе без техничког предзнања.
 2.  Способност прилагођавања публици - Разумевање различитих нивоа знања код посетилаца и прилагођавање комуникације томе.
 3.  Ентузијазам - Научни комуникатори треба да буду страствени у вези са темама које представљају и да инспиришу посетиоце.
 4.  Тимски рад - Научни комуникатори често сарађују са другим члановима тима, па је битно да буду кооперативни и усмерени ка заједничком циљу.

22-10-24
Остале вести

Компанија Хемофарм организује Фестивал уз подршку и у партнерству са Београдским Универзитетом у циљу подизања свести и промоције одрживог развоја и ESG одговорности. Фестивал ће се одржати од 22. до 27. октобра на централном платоу у Студентском граду и Културном центру Студентски град на Новом Београду.
 
Фестивал прати и мултимедијална интерактивна изложба о одрживом развоју „STADA EXPO“, која је након две европске турнеје (Румунија, Црна Гора, БИХ, Чешка, Британија и Немачка) дошла у Србију (где је и креирана прошле године).
 
Посетиоце Фестивала очекују реномирани говорници на 9 панела и 3 округла стола који ће поделити кључне трендове и сазнања о ESG.
Такође, у суботу 26.10. на сам Светски дан одрживог развоја биће одржано и предавање светског стручњака, проф. Петкоског о вези АI са ESG.

Програм фестивала можете да погледате овде.

22-10-24
Остале вести

Расписани су избори за чланове студентског парламента Универзитета у Београду-Грађевинског факултета.

Више информација можете да погледате овде.

21-10-24
Остале вести
! Сајт је оптимизован за Firefox, Chrome и IE 9+           ЛуАн-011